Zadzwoń: +48 600 879 332; +48 517 238 511

Warsztat

Podstawy facylitacji grupowej

Jest to szkolenie podstawowe, które koncentruje się na  roli facylitatora, filozofii i koncepcjach organizacji, rozumieniu metod, procesu, formułowaniu celów pojedynczych spotkań oraz kompletnych procesów zmiany.

Jego głównym celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy kontekstowej, która pozwala z jednej strony dobrze zrozumieć rolę facylitatora, a z drugiej strony pozwala dobrze osadzić facylitację w organizacji, zakorzenić ją i zdobyć aprobatę dla tego sposobu pracy na wszystkich poziomach organizacji. Bez wiedzy kontekstowej metody facylitacji pozostają zawieszone w próżni i w momencie wprowadzania w organizacji mogą nie przynieść pożądanych efektów.

Participatory Strategic Planning

Planowanie strategiczne to metoda z rodziny ToP, która pozwala stworzyć strategię organizacji z perspektywą 3-5 lat.

Metoda niesie słowo „participatory” w nazwie, co oznacza, że opiera się ona o uczestnictwo wszystkich zainteresowanych. Nie jest to strategia tworzona na samej górze firmy, o której nikt poza najwyższym piętrem nic nie wie. Taka strategia stworzona przy zaangażowaniu szerokiego kręgu interesariuszy jest własnością całej organizacji. W ten sposób wzrastają szanse skutecznej realizacji strategii.

Subskrybuj RSS - Warsztat